راهنمای خریداران نهایی تجهیزات رستوران

 

وقتی  نوبت به افتتاح رستوران می رسد ، هزینه های راه اندازی ، سریع می توانند اضافه شوند. همراه با اجاره فضای کسب و کار ، مجوزها و هزینه های بازاریابی ، لیست تجهیزات رستوران یکی از اصلی ترین هزینه های راه اندازی برای برنامه ریزی کار شما نیز هست .

شما می خواهید رستوران خود را با سرورها ، میزبانها ، کارمندان آشپزخانه و به ابزارهایی که هر روزه نیاز پیدا خواهید کرد مجهز کنید.

اما کدام ابزارها ضروری هستند؟ البته بستگی به این دارد که چه نوع غذایی را سرو می کنید و چه نوع خدماتی را اجرا می کنید. یک رستوران دارای سرویس کامل همان نیازهای مشترک برگر سریع را ندارد. با این اوصاف ، بین تجهیزات مورد نیاز هر رستوران تا حدودی همپوشانی وجود دارد.

- در اینجا  ابزارهای  ضروری برای رستوران هایی که  خدمات سریع و کامل را می خواهند ارائه دهند پیشنهاد شده است :

1. اجاق

2. دامنه ها و تهویه ها

3. غذاسازها

4. میکسر

5. برش دهنده ها

6. پیشخوان آماده سازی غذا و تخته های برش

7. یخچال و فریزر

8. تجهیزات ایمنی

9. قفسه های ذخیره سازی و قفسه بندی

10. تجهیزات پخت و پز

11. سرویس دهنده

12. ظروف ذخیره سازی (ظرفشویی)

13. سیستم نمایش آشپزخانه

 14. سیستم نقطه فروش

 15. میز بخار ( بخارشوی)

16. تجهیزات شستشو

17. سنگ تیزکننده

18. ماکروویو

 19. یخ ساز

 20. گریل گازی یا برقی

سیستم نقطه فروش رستوران شما ، که  کل رستوران خود را از یک مکان مدیریت کنید. سفارشات کنار میز ، پرداخت سریعتر و موارد دیگر را با سیستم پیشرو در فروش رستوران ها ارائه دهید.

 

1. اجاق :

 اجاق وسیله  اصلی موجود در آشپزخانه شما است. نوع اجاق مورد نیاز شما تا حد زیادی به نوع رستوران و غذایی که سرو خواهید کرد بستگی دارد. اگر صاحب یک نانوایی هستید ، ممکن است به همان نوع اجاق گاز رستوران های غذاخوری خوب احتیاج نداشته باشید. انتخاب اجاق گاز می تواند یک فرآیند طولانی مدت  باشد ، به همین دلیل مهم است که بدانیم باید به دنبال چه چیزی باشیم. این فاکتورها را در انتخاب فر مناسب رستوران خود بخاطر بسپارید.

 

- اندازه :

 میزان فضایی که در آشپزخانه دارید ، اندازه اجاق مورد نظر را تعیین می کند. طراحی چیدمان آشپزخانه تجاری به شما کمک می کند تا بدانید واقعاً چقدر فضای لازم برای اجاق گاز خود دارید. نکته مهم دیگر آن است که مقدار غذا را برای تهیه تا آماده سازی آن برنامه ریزی کنید تا بفهمید به چه ظرفیتی نیاز دارید.

 

 - کیفیت :

اجاق گاز شما قلب آشپزخانه شما است ، بنابراین انتخاب چیزی که بتواند در برابر استفاده مکرر از آن ، مقاومت کند می تواند تفاوت موفقیت و شکست باشد. مطمئن شوید که مارک های مختلف ، بررسی ها ، ضمانت نامه ها و توافق نامه ها خدمات مختلفی را که ممکن است به همراه داشته باشد را بررسی می کنید.

 

- تابع :

 این بستگی زیادی به نوع پخت و پز شما دارد که می خواهید در رستوران خود انجام دهید. اولین قدم این است که تصمیم بگیرید آیا شما یک اجاق برقی  نیاز خواهید داشت یا گازی. گام بعدی این است که نوع اجاق مورد نیاز خود را انتخاب کنید. اگر در حال باز کردن یک نانوایی یا کافی شاپ هستید ، شرایط شما با یک رستوران غذاخوری خوب متفاوت خواهد بود.

 

- انواع فرها :

 نوع اجاق گاز شما به میزان زیادی به سرو کردن بستگی خواهد داشت. قبل از شروع جستجوی خود ، لیستی از انواع غذاهایی که تصور می کنید از آنها استفاده خواهید کرد را تهیه کنید که به شما در محدود کردن گزینه ها کمک می کند.

 

- اجاق تجاری :

 اکثر رستوران ها حداقل یک اجاق گاز تجاری یا استاندارد دارند. این نوع اجاق ها برای پخت و پز حتی به سبک عالی و مناسب برای پخته شدن مواد غذایی مناسب هستند. این مورد را برای اکثر رستوران ها در نظر بگیرید.

 

- اجاق گاز همرفت :

 برخلاف اجاق های تجاری ، این فرها دارای فن هایی هستند که به گردش هوای گرم کمک می کنند. اجاق گاز همرفت برای نانوایی ها ضروری است و ایده آل برای پخت چیزهایی مانند نان ، شیرینی ، پای و کلوچه و همچنین تست کردن مناسب است.

 

- کوره ترکیبی :

 اجاق ترکیبی نیز  ترکیبی از اجاق گاز همرفت و بخار است. مهمترین مزیت این نوع اجاق ها قابلیت انعطاف پذیری آنها است. با یک اجاق ترکیبی می توانید غذا را تفت دهید ، بخار دهید ، دودی کنید ، سرخ کنید ، بپزید یا کباب کنید.اجاق ترکیبی می تواند این کار را انجام دهد.

 

- فر پیتزا :

 همانطور که از نام آن پیداست ، از این نوع اجاق ها برای تهیه پیتزا استفاده می شود. به دلیل دمای بالای آن ، استفاده از آن فقط به تهیه پیتزا محدود نمی شود. با یک اجاق گاز پیتزا می توانید از طریق دسرها گرفته تا گوشت ها نیز از عهده همه چیز برآیید.

 

- اجاق نقاله :

 این نوع اجاق ها را احتمالاً در فروشگاه ساندویچ یا پیتزا فروشی محله خود دیده اید. در یک اجاق نقاله ، غذا از طریق نوار نقاله عبور می کند و در آنجا گرم می شود یا با سرعت و حرارت خاصی پخته می شود.

 

2. دامنه ها و تهویه

پس از اینکه اجاق ها را مرتب کردید ، می خواهید به فکر دامنه و تهویه خود باشید. دامنه های شما جز اصلی ترین تجهیزات آشپزیخانه  شما هستند و تهویه هوا باعث می شود که جریان هوا برای کارمندان راحتتر باشد.

وقتی نوبت به دامنه ها می رسد ، دو گزینه پیش رو دارید: گازی یا برقی

 

- دامنه های گاز :

 دامنه های گاز به دلیل کنترل دما شناخته می شوند. این نوع دامنه ها بلافاصله با حرارت مورد نظر شما شروع می شوند و کنترل بسیار بیشتری نسبت به یک برد الکتریکی ارائه می دهند. یک امتیاز دیگر؟ محدوده های گاز حتی در زمان قطع برق نیز ادامه خواهند داشت.اما تمیز کردن آنها دشوارتر و همچنین خطر آتش سوزی یا نشت گاز بیشتر است.

 

- دامنه های الکتریکی :

محدوده های الکتریکی به دلیل کارایی معروف هستند. تمیز کردن آنها آسان است و می توانند غذا را به طور مساوی تری از محدوده های گاز بپزند. انتخاب دامنه برق همچنین خطر نشت گاز یا آتش سوزی در آشپزخانه شما را کاهش می دهد. اما دامنه های الکتریکی می تواند قبض برق سنگین را افزایش دهند.

 

- تهویه :

 آشپزخانه های تجاری می توانند محیطی ناخوشایند و شلوغ برای کار باشند. یک سیستم تهویه ، کنترل جریان هوا و کنترل دما را در سراسر آشپزخانه تجاری شما انجام می دهد و باعث می شود تا محیطی دلپذیر ، تمیز و سالم برای کارکنان شما حفظ شود.

 

هنگام انتخاب طرح تهویه ، پنج فاکتور وجود دارد که باید در نظر بگیرید:

-  میزان جریان حجم هوا :

 این شیوه ای است که هوا از طریق مجاری موجود حرکت می کند ، اگر غالباً با شعله باز کبابی آشپزی می کنید ، تهویه بیشتری نسبت به تهیه ظرف ماکارونی مسلما نیاز خواهید داشت.

 

- فشار استاتیک :

 اساساً مقاومت یا اصطکاک در برابر هوایی است که از طریق سیستم تهویه شما حرکت می کند. متعادل سازی فشار استاتیک برای اطمینان از اینکه هوا به درستی جریان می یابد و انرژی به هدر نمی رود کلیدی است.

 

- بازده انرژی :

 یافتن تعادل مناسب با اسب بخار ، فن کلیدی در دستیابی به بهره وری بهتراست. اگر موتور فن شما ضعیف باشد ، سریع فرسوده می شود ، اما اگر بیش از حد نیرو داشته باشد خطر هدر رفتن بیش از حد انرژی را خواهید داشت.

 

- اندازه :

اندازه آشپزخانه و فضای مورد نیاز برای سیستم تهویه را در نظر بگیرید. جای فن شما احتمالاً براساس فضای موجود یا الزامات ایمنی کد آتش سوزی تعیین خواهد شد. این باید بخشی اساسی در برنامه ریزی چیدمان آشپزخانه تجاری شما باشد.

 

- سر و صدا :

سر و صدای مشتریان می تواند بلند باشد و می تواند مقدار قابل توجهی سر و صدا را به آشپزخانه ای که از قبل دارای صدای بلند است اضافه کند. بلندی صدای فن یا  پنکه ای که در آشپزخانه تجاری شما نیز مورد استفاده قرارمی گیرد نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد هنگام انتخاب سیستم تهویه حتماً از بلندی صدای فن اطمینان حاصل کنید.

 

3. غذاسازها :

 غذاساز یک وسیله آشپزخانه است که می تواند برای خرد کردن ، برش دادن و پوره کردن انواع مواد غذایی استفاده شود. در حالی که انواع مختلفی از غذاساز وجود دارد ، چهار نوع اصلی وجود دارد که باید برای رستوران خود در نظر بگیرید.

 

- پردازنده  کاسه ای دسته ای :

که معمولاً در خانه شما یافت می شود ، وقتی غذا  جمع آوری می شود. کارکنان آشپزخانه می توانند غذا را به صورت عمودی بیندازند و نوع برشی را که می خواهند انتخاب کنند ، با استفاده از این نوع پردازنده می توانید کاسه را به راحتی جدا کرده و محتوای آن را خالی کنید.

 

- غذاساز مداوم :

این نوع غذاساز به شما امکان می دهد تا وقتی غذا در غذاساز در حال حرکت می باشد غذای فرآوری شده در یک کاسه جداگانه قرار می گیرد و این امکان را به شما می دهد که دائماً غذا اضافه کنید - این یک گزینه عالی برای یک آشپزخانه تجاری است.

 

- خردکن های بوفالو :

 پره های برنده خردکن های  بوفالو پردازنده های سنگینی هستند که از تمام فلز ساخته شده اند و حتی می توانند گوشت را فرآوری کنند ، که ممکن است برای اکثر آشپزخانه های تجاری ضروری نباشد.

 

4. میکسر :

 اگر قصد تهیه هر نوع نان یا دسر را دارید ، باید روی یک مخلوط کن تجاری سرمایه گذاری کنید میکسر خود را بسته به میزان غذایی که قصد دارید تهیه کنید و تعداد دفعات استفاده ، آن را انتخاب کنید.

 

- میکسر کف :

یکی از محبوب ترین انواع میکسرها است این مدل ها از قدرت بالایی برخوردار هستند مقادیر زیادی را در مدت زمان کمی آماده می کنند رستوران هایی که قصد دارند به طور منظم و با ظرفیت بالا از میکسر استفاده کنند این شیوه نیز ایده آل است.

 

- همزن دستی :

این میکسرها که به عنوان میکسر استیک یا مخلوط کن غوطه وری نیز شناخته می شوند ، دستی هستند و برای ترکیب چیزهایی مانند سوپ و سس بسیار مناسب هستند. با استفاده از این نوع میکسر می توانید با سرعت زیاد امولسیون ، خرد یا مخلوط کنید.

 

- میکسرهای آشپزخانه :

 میکسرهای آشپزخانه میکسرهایی هستند که شما احتمالاً عادت کرده اید در نانوایی های کوچک ، رستوران های کوچک یا حتی در آشپزخانه های خانه ببینید. اگر خروجی خیلی بالایی  نداشته باشید و فضای محدود داشته باشید ، اینها نمونه های عالی هستند.

 

5. برش دهنده ها :

 همانطور که از نام آن مشخص است ، برش دهنده ها ابزاری عالی برای برش دادن چیزهایی مانند گوشت و پنیرها هستند. اگرچه این مورد برای هر آشپزخانه رستوران لازم نیست ، اما اگر قصد سرو هر چیزی از ساندویچ گرفته تا  غذاهای سرد را دارید قطعاً مفید خواهد بود.

هنگام خرید دستگاه برش دهنده ، بسته به نیاز رستوران موارد زیر را در نظر بگیرید: خودکار یا دستی ، اندازه تیغه ، اسب بخار سبک ، متوسط یا سنگین را در نظر بگیرید.

 

6. پیشخوان های آماده سازی غذا و تخته های برش :

 میزهای آماده ، پیشخوان ها و سطح برش برای آشپزخانه رستوران شما ضروری است. پرسنل شما دائماً از آن برای انواع مختلف کارهای آماده سازی استفاده می کنند ، بنابراین شما به چیزی نیاز دارید که همه کاره باشد که بتواند مدت ها دوام بیاورد. برای پیشخوان های شمارنده شما ، فولاد ضد زنگ راهی است که باید انتخاب کنید. این شمارنده ها محکم هستند ، هیچ باکتری را جذب نمی کنند و در برابر تمام محصولات تمیز کننده ای که بارها روی آنها می اندازید ، مقاومت می کنند. مطمئن باشید که در زیر پیشخوان های خود یخچال کوچک نصب کرده اید تا کارها به سرعت پیش برود. در مورد تخته های برش ، پلاستیک بهترین شرط شماست. پلاستیک به اندازه چوب مختل کننده نیست ، بنابراین پنهان شدن باکتریها در ترکها را دشوارتر می کند. تخته های برش پلاستیکی به راحتی تمیز می شوند و در ماشین ظرفشویی ایمن نیستند و به شما کمک می کنند از آلودگی متقابل جلوگیری کنید. نکته: تخته های برش پلاستیکی خود را بسته به نوع غذایی که معمولاً روی آن تهیه می کنید کدگذاری کنید. مثلاً یکی برای گوشت و دیگری برای سبزیجات مورد استفاده قرار دهید.

 

7. فریزر و یخچال :

 فریزر برای تازه نگه داشتن غذای خود برای بیشترین زمان ممکن (و جلوگیری از هرگونه خطر نقض کد بهداشت و ایمنی مواد غذایی) باید در فریزرها و یخچال های با کیفیت سرمایه گذاری کنید. ابتدا می خواهید اندازه و ظرفیت رستوران خود و سپس ویژگی ها را در نظر بگیرید. در حالت ایده آل ، شما همیشه می خواهید یخچال های دستی را انتخاب کنید - این راحت ترین گزینه برای کارکنان شما است. اگر فضای خالی داشته باشید و اگر رستوران شما به مقدار زیادی ذخیره غذا نیاز دارد ، از خنک کننده ورودی استفاده کنید که ایمن و گزینه بسیار خوبی است. باید خازن را  هم در نظر بگیرید. در واقع به تنظیم دمای فریزر یا یخچال کمک می کند. برای یک خازن می توانید یخچال و فریزر بالا یا پایین را انتخاب کنید. یک کندانسور فوق العاده در جلوگیری از گرفتگی عالی است و هنگام باز شدن هوا گرم به یخچال نمی رسد. کندانسور پایین نصب شده در شرایطی که تمیز کردن و نگهداری از اولویت های اصلی هستند بسیار مناسب است. اینها اغلب در نانوایی ها استفاده می شوند. صرف وقت برای جستجوی بهترین یخچال یا فریزر برای رستوران خود به اطمینان از کیفیت هر آنچه می پزید کمک می کند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که این قطعه در بالای لیست اولویت های شما قرار دارد!

8. تجهیزات  ایمنی :

 مراحل مجوزهای لازم برای رستوران را انجام داده باشید ، بنابراین می دانید که سلامتی و ایمنی اولویت شماره یک در این تجارت است. برای اطمینان از ایمنی کارکنان و مشتریان خود ، حتماً موارد ضروری ایمنی زیر را تهیه کنید: کپسول های اتش نشانی ، جعبه کمک های اولیه ،  تشک کف لاستیکی ، پیش بندها ، دستکش اجاق ، عینک ایمنی ، دوربین های امنیتی ، کلاه های مخصوص کارکنان برای بهداشت بیشتر مورد استفاده نیز قرار گیرد.

 

9. قفسه های ذخیره سازی و قفسه بندی :

 هر آشپزخانه نیاز به قفسه بندی و ذخیره سازی مناسب برای غذای خشک ، ظروف و تجهیزات دارد. گزینه های ذخیره سازی شما باید استراتژیک و با دوام باشد. این چیزی نیست که شما بخواهید مجبور شوید آن را تغییر دهید یا جایگزین کنید ، بنابراین انتخاب ماده مناسب برای اولین بار باید در اولویت باشد. وقتی نوبت به ذخیره سازی یا قفسه بندی شما می رسد ، شما طیف گسترده ای از مواد را برای انتخاب دارید: سیم کروم ، اپوکسی ، روکش شده ، پلیمر ، ضد میکروب و فولاد ضد زنگ. انتخاب شما کاملاً به بودجه ، میزان استفاده و اولویت شخصی شما بستگی خواهد داشت.

هنگامی که قفسه های ذخیره سازی خود را خریداری می کنید ، از خود بپرسید: آیا تحرک برای شما مهم است؟ اگر چنین است ، به جای استفاده از دستگاه ثابت یا ترکیبی از هر دو ، قفسه های ذخیره سازی متحرک انتخاب کنید. ممکن است لازم باشد گاه به گاه فضای ذخیره سازی خود را جابجا کنید و در این صورت ، این کار مفید خواهد بود. اطمینان حاصل کنید که قفسه های خود را به گونه ای بچینید که منطقی باشد و به کارکنانتان اجازه دهد چیزها را به راحتی و به روشی کارآمد پیدا کنند. برنامه ریزی برای قفسه بندی و ذخیره سازی ، قسمت مهمی از طرح چیدمان آشپزخانه تجاری شماست.

 

10. تجهیزات پخت و پز :

اطمینان حاصل کنید که مقادیر زیادی از موارد زیر را داشته باشید: قابلمه در هر اندازه با درب ،  قاشق برای مخلوط کردن و چشیدن ، چاقوهای سرآشپز ،  کاسه های مخلوط کردن ، کفگیر ، ملاقه ها  ، انبر ماهیتابه ها  ، ورق  مخصوص ماهیتابه ها  ، حوله و دستمال های پارچه ای . تصور کنید ماشین ظرفشویی شما خراب شده و همه ظرف ها کثیف هستند پس در نظر داشته باشید که شما به چه تعداد نیاز پیدا خواهید کرد.

 

11. ظروف سرویس دهی :

 هر آشپز خوبی می داند که برای تهیه و سرو هر نوع غذا به ظروف مناسب نیاز دارید. شما باید وسایل کارد و چنگال ، کاسه های با هر شکل و اندازه ، فنجان ها و لیوان ها را تهیه کنید. از اندازه های مختلف بشقاب مورد نیاز خود استفاده کنید و سپس شکستگی ها را در نظر بگیرید. برای هر احتمالی آماده باشید.

انواع اصلی ظروف پذیرایی که باید برای رستوران خود تهیه کنید: بشقاب ، کاسه ، بشقاب و کاسه سرو.

ظروف شیشه ای: ماء الشعیر، آب ، دسر و لیوان های مخصوص.

 ظروف مسطح : چاقو ، قاشق ، چنگال

ظروف پذیرایی لوازم ظروف غذاخوری: فنجان سس ، ظروف دسر ، روکش بشقاب ، بشقاب نان و کره ، لیوان قهوه ، لیوان چای و نعلبکی.

 ظروف نمایش : سبد ، پیش غذا و غذاهای مزه دار.

 ملحفه : دستمال پارچه ای و رومیزی.

 

میزان ظروف پذیرایی که باید خریداری کنید کاملاً به اندازه رستوران و انواع غذاهایی که می خواهید سرو کنید بستگی دارد. قبل از تهیه وسایل مورد نیاز از خود بپرسید: نرخ گردش جدول شما چقدر است؟ چند صندلی در رستوران شماست؟ چه نوع ظروفی را سرو می کنید؟ در شلوغ ترین روزها و اوقات خود ، انتظار چند نفر را دارید؟ محبوب ترین غذاهای شما کدامند؟ آن بشقاب های محبوب به چه نوع ظروف سفالی نیاز دارند؟ این به شما کمک می کند تا محاسبه بهتری از مقدار هر نوع ظروف سفالی که باید خریداری کنید ، انجام دهید.

ظروف ذخیره سازی یک رستوران موفق باید در به حداقل رساندن اتلاف مواد غذایی کارآمد باشد. این به معنای داشتن ظروف مناسب نگهداری مواد غذایی و ایجاد بهترین روش ها است. به دلیل انواع مختلف مواد غذایی که در طی فرآیند پخت و پز استفاده می شود ، داشتن مجموعه ای از ظروف ذخیره سازی ضروری است.

ترد سبزیجات: برای تازه نگه داشتن محصولات عالی است.

 سطل های بزرگ : از این مواد برای ذخیره مواد خشک مانند آرد به صورت فله استفاده کنید.

قوطی های مورد نیاز در آشپزخانه : برای ذخیره مقادیر کمی از مواد مانند قهوه یا شکر مفید است.

جعبه های مورد نیاز: این ها برای ذخیره خمیر نان پخته شده ساخته می شوند و اگر قصد پختن نان یا دسرها را دارید به کار شما می آیند.

 ظروف نگهداری مواد غذایی: آنها را در هر شکل و اندازه تهیه کنید. هرگز نخواهید فهمید که چه وقت به آنها احتیاج دارید. مواردی مانند نوار چسب یا برچسب را تهیه کنید. برچسب زدن مواد غذایی  برای  شناسایی بهتر و سریعتر محصولات  و هم چنین مشاهده تاریخ انقضای محصولات بسیار مفید خواهد بود.

12. ظرفشویی :

 تهیه غذا و شستن دست در رستوران شما از اهمیت بسزایی برخوردار است. به طور کلی ، برای تأمین الزامات بهداشتی و ایمنی ، احتمالاً به حداقل نوع سینک ظرفشویی و ماشین ظرفشویی تجاری نیاز خواهید داشت.  

 

- سینک ظرفشویی :

 سینک ظرفشویی ها در اندازه های گوناگونی ارائه می شوند و می توانند به نمای سینک ظرفشویی آشپزخانه تنوع دهند. اگر چند محفظه را انتخاب کنید ، می توانید از هر سینک برای فعالیت خاصی مانند شستشوی سبزیجات یا شستن دست استفاده کنید.

13. سیستم نمایش آشپزخانه :

 آشپزخانه هایی که معمولا خیلی  شلوغ هستند ، فریاد زدن سفارشات و ارسال یادداشت های دست نویس می تواند یک شب پرهیاهو را بیشتر پرتنش کرده و جای بسیاری از اشتباهات را باز بگذارد. این امر باعث می شود سیستم های نمایش آشپزخانه به یک افزودنی عالی برای هر رستوران تبدیل شود. با استفاده از آن ، کارکنان شما بدون هیچ گونه سردرگمی و به موقع به سفارشات دسترسی پیدا می کنند. سفارشات می توانند به راحتی اصلاح و نمایش داده شوند و به کارکنان آشپزخانه شما تمام اطلاعات لازم برای تکمیل صحیح نظم و به موقع را می دهد. می توانید سفارشات را با زمان و سفارشات کد رنگی پیگیری کنید تا ببینید چه چیزی در حال پخت و پز است و چه آماده است. این به کارکنان شما این امکان را می دهد تا به درستی سفارشات را مدیریت کنند و با استفاده ازآن می توانید اطمینان حاصل کنید که مهمانان هر بار آنچه را که سفارش داده اند دریافت می کنند.

14. سیستم نقطه فروش :

بخشی از مغز کار شما در رستوران است. شما برای پیگیری همه امور از سفارشات و معاملات گرفته تا مدیریت و گزارش روابط مشتری به آن نیاز دارید. در هنگام جستجو ، سوالات زیر را از خود بپرسید تا مطمئن شوید چه چیز بهترین برای شماست: آیا بصری است؟ کاربر پسند که یادگیری آن آسان باشد ، هنگام آموزش کارکنان مفید خواهد بود. یک سیستم بصری کارمندان شما را راضی نگه می دارد و اشتباهات را به حداقل می رساند. آیا قابل تنظیم است؟ شرکتی پیدا کنید که مایل باشد با رستوران شما کار کند ویژگی های آفلاین را ارائه می دهد؟ تصور کنید اینترنت شما خراب است. شما با حالت آفلاین شرایط کاملاً ویژه ای خواهید داشت که به شما امکان دهد بدون وقفه خدمات خود را ادامه دهید. آیا قابلیت های مدیریت ارتباط با مشتری را دارد؟ برقراری ارتباط با مشتریان کلید موفقیت رستوران شماست. POS با قابلیت CRM مانند ایجاد پروفایل مشتری ، تبلیغات و برنامه های وفاداری باشید.

15. میز بخار :

 برای گرم نگه داشتن سس ها و سایر غذاهای آماده در طول سرویس ، به یک میز بخار نیاز دارید. با این کار غذا در ظروف فلزی ساعت ها در دمای مطمئن گرم می شود.

16. تجهیزات شستشو :

 در تمیز نگه داشتن آشپزخانه تجاری شما صابون و آب تمام آنچه که شما نیاز دارید نیست. محصولاتی را تهیه کنید تا اطمینان حاصل کنید که آشپزخانه شما کدگذاری هر شیفت را انجام می دهد: برس مخصوص مشبک های شما  ،اسفنج ، محصولات تمیز کننده تجاری.

17. سنگ تیز کننده :

 شما یک میلیون پول در ظروف آشپزخانه خود سرمایه گذاری کرده اید و همه می دانند که بهترین چاقوها در حالت تیزتر بهتر کار می کنند. برای نگه داشتن چاقوها به شکل برنده ، باید روی تراش سنگ ها سرمایه گذاری کنید. این اطمینان را به خود بدهید که پرسنل آماده شما همیشه می توانند با بهترین چاقوهای با کیفیت خرد ، آماده سازی و هر کاری را که لازم دارند انجام دهند.

18. ماکروویو :

 با وجود تمام تجهیزات آشپزخانه مورد نیاز برای راه اندازی رستوران ، مایکروویو اغلب فراموش می شود. اما احتمال اینکه شما در آشپزخانه خود تک تک چیزها را از ابتدا پخت نمی کنید و به مایکروویو تجاری احتیاج دارید. مایکروویوها در مورد پخت ، گرم کردن مجدد موارد از قبل پخته شده و یا یخ زدایی مفید خواهند بود.

19. یخ ساز :

 خواه بخواهید نوشیدنی سرو کنید  و آب خنک نیز بنوشید به یک دستگاه یخ ساز خوب احتیاج خواهید داشت. به دنبال دستگاه یخی باشید تا کارکنان شما بتوانند همیشه از آن استفاده کنند.

20. گریل گازی یا برقی :

 همه می دانند که استیک یا برگر کامل از یک کباب پز (که به آن گریلد نیز معروف است) می آید. بهترین های آن با یک سطح توری تخت اضافه شده برای ساخت پنکیک یا کباب ساندویچ مناسب هستند. مسئله اصلی در انتخاب کوره برای رستوران شما احتمالاً فضا خواهد بود. اگر تراس در فضای باز دارید ، می توانید یک کوره در فضای باز تجاری را انتخاب کنید ، اما در غیر این صورت ، شما احتمالاً یک کوره داخلی خریداری خواهید کرد. اگر داشتن کوره برای نوع آشپزی شما مهم است ، هنگام برنامه ریزی برای چیدمان رستوران حتماً فضا را برای آن اختصاص دهید.

چگونه تجهیزات رستوران خود را تهیه کنیم تجهیزات رستوران گران است و هزینه ها می تواند به سرعت جمع شود ، به ویژه هنگامی که مجبورید همه وسایل بزرگ را در وسایل کوچکتر مانند ظروف و تجهیزات ایمنی خریداری کنید. برای کمک به هزینه ها ، صاحبان رستوران ها اغلب به گزینه خرید جدید در مقابل خرید تجهیزات رستوران دست دوم نگاه می کنند. مانند همه موارد موجود در این تجارت ، هر یک از گزینه های مثبت و منفی نیز دارد.

مزایای خرید تجهیزات رستوران دست دوم

 می تواند شامل هزینه کم ناشی از استهلاک باشد - به محض اینکه اجاق گاز مانند یک ماشین از نمایشگاه بیرون می رود ، ارزش خود را از دست می دهد بنابراین حتی اگر به سختی استفاده شده باشد می توانید مقدار زیادی دریافت کنید. بعلاوه ، با توجه به میزان بالای خرابی در این صنعت ، می توان به راحتی وسایل مورد استفاده را با قیمت عالی یافت.

معایب خرید تجهیزات رستوران دست دوم می تواند خسارات پیش بینی نشده و بدون ضمانت را شامل می شود - شما مسئول خسارات آنجا هستید. هنگامی که نوبت خرید جدید در مقایسه با دست دوم می رسد ، اولویت ها را در نظر داشته باشید و به خاطر داشته باشید که برخی از موارد ایده بهتر استفاده شده (اجاق گاز) نسبت به موارد دیگر (فریزر) است. و وقتی تصمیم می گیرید که زمان خرید فرا رسیده است ، انواع تامین کننده های خرده فروشی و همچنین تأمین کنندگان آنلاین باید در نظر بگیرند.

تجهیزات مناسب رستوران خود را پیدا کنید هر رستوران متفاوت است و بسته به نوع غذاها و مشتریانی که به دنبال آن هستید نیازهای خاصی خواهند داشت. به عنوان صاحب یا مدیر رستوران ، هنگام جستجوی تجهیزات برای شروع ، باید نیازها و اولویت های شخصی خود را در ذهن داشته باشید. انجام تحقیقات و همچنین مقایسه و بررسی نظرات بهترین راه برای شروع جستجوی برخی از محصولات با قیمت بالاتر مانند یخچال و اجاق گاز شما خواهد بود. دانستن اینکه قبل از موعد به چه چیزهایی نیاز دارید ، و تهیه لیستی از تمام تجهیزات مختلف به شما کمک می کند تا نیاز خود را در صورت نیاز به تقاضای تأمین مالی و وام ، به صورت خاص درآورید. به یاد داشته باشید ، همه چیز در مورد یافتن تجهیزات مناسب شما و رستوران است.